16/01 - DOPISY JEŽÍŠKOVY

Před Vánoci vyšla kniha Dopisy Ježískovi do které mnoho známých osobností napsalo svůj dopis pro Ježíška. Také jsem jedním textem přispěl.

Kromě mě do společné knihy přispěli: Marie Doležalová, Eliška Balzerová, Ludmila Molínová, Aňa Geislerová, Petr Vaněk, Ewa Farna, Arnošt Goldflam, Marika Šoposká, Petra Nesvačilová, Michaela Záleská, Martin Hofmann, Klára Trojanová, Dagmar Havlová, Petr Horáček, Kristína Tormová, Ivan Lupták, Petr Vydra, Karel Janák, Hana Gécová, Angelika Pintířová, Sandra Silná, Halina Pawlowská, Pavel Šimák, Bolek Polívka, Robert Fulghum.

Z každé prodané knihy jde 100 Kč na sbírku Pomozte dětem! Předvánoční knížka, která přináší hned několikerou radost.

Mají jí zde:

https://www.luxor.cz/product/dopisy-jeziskovi-zbo000434020?gclid=EAIaIQobChMI2KnGgIK39QIVv5BoCR1VJwokEAQYAiABEgKk2vD_BwE

 

foto

16/01 - POTŘETÍ U JANA KRAUSE

V listopadu jsem byl potřetí hostem v Show Jana Krause, tentokrát jsem si přivedl svého vlastního pana Odvárku, svého pravidelného diváka pana Heřmana co chodí na má představení. Povídali jsme si hlavně o mých knížkách. Byla legrace a bylo to opět moc fajn a těším se až budu pozván počtvrté.

Odkaz na záznam je zde:

https://www.youtube.com/watch?v=W_qAENSLvvE

 

video
foto

16/01 - U KULATÉHO STOLU

Na podzim jsem byl hostem v podcastu U kulatého stolu. Probrali jsem všechno možné, včetně začátků standupu v Čechách i to kam se u nás tento žánr vyvinul. Tak se koukněte či poslechněte, dozvíte se myslím i lecos zajímavého a nového co jste zatím o mě nevěděli. Kluci byli moc dobře připravení a rozhovor s nimi mě moc bavil.

Odkaz je zde:

https://www.youtube.com/watch?v=zPkAqoySLxo

 

video
foto

16/01 - FEJETONY V DENÍKU

Nevím, zda jste si toho všimli, zapomněl jsem o tom zde informovat, ale už od února píšu každou sobotu fejeton do sobotního magazínu novin Deník. Za ten první už skoro rok je jich už přes čtyřicet a je možné, že je jednou vydám i knižně, ale zatím uděláte nejlépe, když si v sobotu koupíte Deník a fejeton si přečtete takzvaně v přímém přenosu. Moc mě to baví a píšu o všem o čem se mi právě chce. Mám rád i tu výzvu vyjádřit to podstatné zkratkou s humorem a myšlenkou na omezeném prostoru s určitým počtem znaků. Takže každou sobotu budu psát dál i v roce 2022!

Zde na stránkách Deníku jsou všechny k přečtení, ale jen pro předplatitele DENIK.CZ:

https://www.denik.cz/autor/lukas-pavlasek-4349.html

foto

27/12 - ROK AJŤÁKA

V říjnu vyšla má devátá kniha. Třetí a závěrečný díl humorné série o ajťácích. Vy co jste četli dvojku, jste určitě napjatí jak vše bude pokračovat. Zde je anotace:

Ajťák potřetí! Tentokrát mezi láskou a pomstou. Náš hrdina se rozhodne pomstít za všechna příkoří spáchaná na všech ajťácích světa – a hlavně na něm samotném. Má vůbec šanci, aby dobyl z šejkova harému zpět čarokrásnou Vanessku? Proč bude chodit sám se sebou? Rozvrátí jeho sestra organizaci Al Hrabajda a Kropáček svět televizních celebrit? Patří Živočich Karlos do ZOO nebo na Hrad? A přežije to Brad Pitt? Do ulici se snáší tajemný Ajťákoman, aby vám potrhal bránice. 

Knihu koupíte v každém knihkupectví, ale nejlépe ji objednáte zde na odkazu na Kosmasu:

https://www.kosmas.cz/knihy/297613/rok-ajtaka/

 

foto

27/12 - VEČER JEDNA BÁSEŇ

Po pauze se do kavárny Dejvického divadla vrátil i můj pořad o poezii Večer jedna báseň. Od září do prosince u mě byli tito hosté: Aleš Háma, Bogdan Trojak, Milan Ohnisko, Jakub Žáček, Miloš Čermák a Alena Doláková. Četli jsme básně a povídali si o nich. Další poetická talk show se uskuteční v pondělí 31.ledna. Vstupenky mají na pokladně a předprodeji Dejvického divadla.

foto

27/12 - PODZIMNÍ VYSTOUPENÍ

Během podzimu jsem měl mnoho představení se svou standupovou show, ať s představením Planeta slepic nebo s Kdo nepláče neni Čech. Díky všem co se chodil zasmát, společně jsme si to moc užili. Termíny akcí v novém roce přibývají na stránkách v sekci představení, tak koukněte, ať můžete zajít, bude to stát za to!

foto

03/11 - PARÁDNÍ LÉTO

Léto bylo opět parádní, spousta bezvadných vystoupení, ježdění a setkání. A samozřejmě byl čas i na dovolenou. Do toho má oblíbená místa jako chalupa, tábor s kamarády, Vranovská přehrada, Slavonice a mnoho dalších. V září a říjnu jsem se pak z venku přesunul do kultuních domů a začala podzimní představení. Termíny naleznete v programu na těchto stránkách.

foto

03/11 - CENA MILOSLAVA ŠVANDRLÍKA

V červnu jsem obdržel cenu Miloslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu roku 2019 za svou sbírku povídek Soutěž jedlíků. Cena mě potěšila, zvlášť když porota ocenila vítězův jazykový i narativní nadhled.

Knihu koupíte zde:

https://www.kosmas.cz/knihy/267894/soutez-jedliku-a-jine-pokusy/

foto

15/06 - UŽ SE ZASE HRAJE!

Už se zase konečně hraje! Živě a před diváky! Už zase sedám do auta a jedu za vámi na představení. Tak se přijďte pobavit. Brzo se uvidíme i u vás. Termíny jsou v sekci vystoupení na těchto stránkách. Těším se!

 

foto

1234567891011121314151617181920212223242526

aktuality

AKTUALIZACE

Dívám se, že jsem sem do rubriky aktuality trestuhodně dlouho nenapsal ...

VEČERY JEDNA BÁSEŇ

Večery jedna báseň se po covidové pauze vrátily v plné síle. Po ...

PRVNÍ DOBRÁ

Během jarních natáčení jsem se mimo jiné objevil v novém ...

OTÁZKY TONDY PROCHÁZKY

Dalším radiovým pořadem předjarního období byly Otázk ...

LENOŠKA IVO ŠMOLDASE

V zimním období jsem si také moc hezky popovídal s Ivo Šmoldasem ...

TVOJE TVÁŘ

V předjarní sérii pořadu Tvoje tvář má známý hlas jsem ...

PF2022

PF2022! Všechno nejlepší všem do nového roku! Jak ...

SILVESTR V ZÁZRACÍCH

Na Silvestra jsme se mohli vidět od osmi hodin na ČT1 v pořadu Zázraky přírody, ...

PREMIÉRA PLANETY SLEPIC

Na podzim se také konečně uskutečnila dlouho přesouvaná oficiální ...